Rok temu trudno było mi uwierzyć, jak można doprowadzić do ruiny firmę posiadającą tak bogaty katalog produktów… Dziś miała miejsce pierwsza odsłona końca THQ, którego aktywa zostały zlicytowane – niestety nie wszystkie.

Studio Volition i prawa do marki Saints Row nieoczekiwanie zostały nabyte przez Koch Media. Podobnie z prawami do serii Metro – nie wiadomo jednak jaki los czeka studio 4A Games.

Relic Entertainment, pracujący nad Company of Heroes 2, w całości wykupiła Sega, przebijając o 300 tys. dolarów ofertę Zenimax Media (właściciela Bethesdy). Nie wiadomo co z licencją na Warhammer 40K i powiązaną z tym uniwersum serią Dawn of War.

Crytek nabył prawa do marki Homefront, nad sequelem której pracuje zresztą już od pewnego czasu. W ręce Ubisoftu ma trafić studio THQ Montreal oraz prawa do tworzonej w studiu Obsidian gry South Park: The Stick of Truth. Projekt o roboczej nazwie Evolve przejęty zostanie przez Take-Two.

Nadal pozostaje kilka niewiadomych. Bardzo smuci fakt, że nikt nie wyraził zainteresowania studiem Vigil Games, twórcami serii Darksiders. THQ nadal szuka dla nich kupca.

« »